Czym jest folia flex?

Nadruki na koszulkach i gadżetach reklamowych stają się coraz popularniejszą metodą znakowania. Gładka folia flex jest jednym z najlepszych sposobów nanoszenia specjalnie zaprojektowanych wzorów na materiał. Czym się charakteryzuje? Dowiedz się, jakie są największe zalety folii flex i kiedy warto z niej korzystać.

Folia flex – co to takiego?

Folia flex to potoczna nazwa folii termotransferowej, która bardzo często używana jest do znakowania odzieży. Swoją popularność zawdzięcza głównie łatwej obróbce i stosunkowo niskim kosztom produkcji. Folia jest bardzo gładka, cienka i rozciągliwa, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do materiału. Dostępna jest w praktycznie każdym kolorze. Co więcej, można wybrać jej wykończenie – matowe lub błyszczące.

Folia przenoszona jest na materiał przy użyciu wysokiej temperatury. Znakowany przedmiot może być używany zaraz po wprasowaniu wzoru w tkaninę, ponieważ zdobienie jest bardzo wytrzymałe. Projekty mogą przyjmować różne formy od zwykłych napisów do całych logotypów. Folia flex może być stosowana na większości materiałów bawełnianych czy poliestrowych.

Jakie są największe zalety folii flex?

Największą zaletą znakowania przy pomocy folii flex jest głęboki kolor nadruku, który utrzymuje się przez długi czas. Nawet po wielokrotnym praniu barwa pozostaje wyraźna i ostra. Sama folia nie pęka i nie marszczy się pod wpływem działania czynników atmosferycznych lub środków chemicznych. Warto jednak pamiętać, aby na wszelki wypadek prać koszulki z nadrukiem na lewej stronie. Folia flex nie daje możliwości wykonania przejść tonalnych lub cieniowanych. Wykonalne jest jednak uzyskanie różnych nietypowych efektów takich jak połysk, który może być:

  • brokatowy,
  • srebrny,
  • złoty,
  • neonowy,
  • odblaskowy.

Jest to zaleta, którą nie może pochwalić się żadna inna forma znakowania. Co więcej, folia flex rozciąga się razem z tkaniną. Dlatego może być wykorzystana na każdego rodzaju materiale.

Folia termotransferowa – do czego można ją wykorzystać?

Folia flex doskonale nadaje się do znakowania koszulek, kurtek, bluz, koszul czy innego rodzaju odzieży. Znakomicie sprawdza się też w przypadku gadżetów reklamowych takich jak torby i plecaki. Nadruk wykonany przy użyciu tej metody jest wyjątkowo rozciągliwy i cienki. Dlatego wzór idealnie dopasowuje się do materiału. Dzięki temu odzież i akcesoria prezentują się estetycznie i efektownie.

Właściwości folii termotransferowej sprawiają jednak, że trzeba zachować ostrożność przy prasowaniu. Należy pamiętać, aby wywinąć odzież na lewą stronę, ponieważ żelazko mogłoby uszkodzić nadruk. Innym rozwiązaniem jest prasowanie ubrań przez szmatkę lub inny kawałek materiału.

Czy nadruki flex są wygodne w noszeniu?

Ubrania znakowane folią flex zachowują swój kształt i idealnie dopasowują się do ciała. Co więcej, nie sprawiają dyskomfortu i nie krępują ruchów. Warto też zaznaczyć, że są w pełni bezpieczne dla skóry. Nadruk nie zawiera szkodliwych tworzyw i nie uwalnia niebezpiecznych substancji podczas prania.

Aby znakowanie było najwyższej jakości, warto skorzystać z usług profesjonalnej drukarni takiej jak Druk dla Ciebie. Nadruki wykonane przez doświadczonych specjalistów będą wyjątkowo trwałe i estetyczne.