Darmowe oprogramowanie dla sklepów internetowych też może być super. Optymalizacja prestashop

Nie każdy zaczynający przygodę z handlem w sieci decydować się na rozwiązania płatne. Tym samym warto zainteresować się cóż, ma do zaoferowania PrestaShop, czy popularny nieodpłatny skrypt sklepu internetowego.

 

Tego rodzaju oprogramowanie dla sklepów internetowych posiada szereg zalet, a więc nie jest to dobre rozwiązanie tylko z uwagi na brak ponoszenia za nie kosztów. Wynika to z licznych innych funkcji oraz zdolności do prostego wypromowania w wyszukiwarkach. Warto zaznaczyć, iż skrypt ten daje możliwość samodzielnego ustawiania metatagów bezpośrednio dla każdej strony, kategorii lub nawet produktu. Nie mając wiedzy jak to zrobić sklepy prestashop są w stanie wygenerować je za nas wg określonego schematu. Funkcjonalność ta jest doskonałym rozwiązaniem, ponieważ sprzyja łatwemu przypasowaniu fraz niezbędnych do pozycjonowania sklepu. Następną, jakże ważną kwestią są aktywowane przez skrypt adresy podstron. Normą jest więc możliwość przygotowania przyjazne linków. W skrypcie sklepowym da się je uruchomić w panelu, a do tego możemy również przygotować własny adresu URL dla danego produktu. Pozornie to tylko ledwie dwie funkcje, a jednak dzięki nim optymalizacja prestashop prezentuje się na naprawdę wysokim poziomie.

Dlatego też na początku nie chcąc wydawać pieniędzy na oprogramowanie sklepowe, możemy stosunkowo szybko dać się zauważyć klientom w wyszukiwarkach.